Pridať do obľúbených | Mapa stránok
ÚVODOCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOVUBYTOVANIE STRAVOVANIE SLUŽBY WELLNESS CENNÍKMINI ZOOKONTAKT

WELLNESS

Prvopočiatky relaxačných procedúr spojených s osviežovaním tela a upevňovaním zdravia siahajú až do čias starovekého rímskeho impéria, kde prirodzenou súčasťou pevnosti alebo mesta boli rímske kúpele, pozostávajúce zo sáun, výhrevných kameňov a bazéna.

Jednotlivé procedúry starovekých Rímanov si môžete vyskúšať aj Vy u nás priamo v hoteli vo Vitálnom svete, ktorý je súčasťou vybavenia hotela. Vitálny svet je obdobne postavený v starovekom architektonickom štýle a je zabezpečený modernou technológiou. Pozostáva zo sústavy sáun / bylinkovej, eukalyptovej, pekelnej /, perličkového kúpeľa, vyhrievaných kresiel, masážnych spŕch a ochladzovacieho bazénu. Kombinácia týchto procedúr sprevádzaná relaxačnou hudbou privedie Vaše telo aj dušu do prirodzenej rovnováhy a pomôže Vám zbaviť sa každodenného stresu, upevniť Váš imunitný systém, zlepšiť krvný obeh a omladiť Vašu pleť.

BYLINKOVÁ SAUNA
Typickým prvkom tejto sauny je striedavá inhalácia bylín / rumanček , rozmarín, materina dúška .... /, ktorá napomáha uvoľneniu zapchatých dýchacích ciest. Teplota v tejto saune sa pohybuje v rozmedzí od 42 do 47°C a vlhkosť vzduchu tu dosahuje približne 60%. Odporúčaná dĺžka inhalácie je 15 až 20 minút. Po inhalácii by malo nasledovať osvieženie v sprche so spŕškou vedrom vody.

PEKELNÁ SAUNA
Táto sauna umožňuje dokonalé prehriatie tela v drevom obloženej miestnosti s výhrevnými kameňmi uloženými v krbe, kde teplota dosahuje až 90°C. Súčasťou procedúry sú dažďové a búrkové efekty sprevádzané hudbou pripomínajúcou pobyt pri mori v horúcich letných mesiacoch. Teplo a voda uvoľňujú minerály, čím tento proces pôsobí príjemne na telo a pokožku. Pobyt v tejto saune by nemal prekročiť dĺžku 15 minút a mal by ho hneď po procedúre vystriedať ochladzovací bazén naplnený ľadovou tatranskou vodou .

EUKALYPTOVÁ SAUNA
Táto sauna je charakteristická vysokou relatívnou 100% vlhkosťou a teplotou vzduchu približne 40°C. Procedúra je sprevádzaná relaxačnou hudbou vytvárajúcou príjemné relaxačné prostredie pre uvoľnenie tela aj mysle. Optimálna dĺžka trvania procedúry je 10 až 15 minút. Po pobyte v saune sa odporúča osvieženie v sprche so striedavým studeným a teplým dažďom, ktorý napomôže upevniť Vaše zdravie.

PERLIČKOVÝ KÚPEĽ
Bazén s priemerom 2,5 metra je vybavený masážnymi tryskami umiestnenými po obvode a v strede bazénu, teplota vody je tu približne 24°C. Odporúčaná dĺžka procedúry je 15 minút a je najlepšie ju absolvovať až po vyhrievacích kúrach v saune.

OCHLADZOVACÍ BAZÉN, MASÁŽNE SPRCHY
Pobyt v jednotlivých saunách je dobré striedať s ochladzovaním organizmu a to buď v bazéne s ľadovou tatranskou vodou alebo v masážnych sprchách, kde sú efekty studeného a teplého dažďa, vedra vody. Tieto všetky ochladzovacie procedúry napomáhajú k väčšej otužilosti a prispievajú k lepšiemu prekrveniu tela.

VYHRIEVANÉ KRESLÁ
Medzi jednotlivými procedúrami je príjemné si na chvíľu odpočinúť na vyhrievaných kreslách a vychutnať si blahodárne účinky otuženého tela. Dĺžku odpočinku si určuje každý sám podľa toho ako sa cíti.

Ako by ste si priali tráviť voľný čas v Nezábudke ?

Pre odber noviniek vložte svoj email

Rekreačná 83
059 41 Tatranská Štrba
Tel.: 00421 918 899 518
recepcia@hotel-nezabudka.sk

ÚvodOchrana Osobných údajovUbytovanie Stravovanie Služby WellnessCenníkMini ZOOKontakt

Všetky práva vyhradené 2018 Hotel Nezábudka, powered by ENABLE
tvorba web stránky, tvorba web stránok, tvorba webstránky, tvorba webstránok, tvorba webu