Pridať do obľúbených | Mapa stránok
ÚVODNOVINKYUBYTOVANIE STRAVOVANIE SLUŽBY WELLNESS CENNÍKMINI ZOOKONTAKT

WELLNESS

VAŇOVÉ KÚPELE

Rašelinový kúpeľ

Rašelinový kúpeľ sa pripravuje z dobre rozdrobenej a vlhkej rašeliny s vysokým stupňom humifikácie. Zvyšuje prekrvenie, zlepšuje činnosť svalstva a podporuje rýchlejšie vstrebávanie krvných výronov. Intenzívne liečivé pôsobenie rašeliny priaznivo vplýva hlavne na tých, ktorých trápi reuma, boľavá chrbtica, artróza kĺbov alebo iný problém pohybového aparátu. Využíva sa aj pri liečbe bolesti. Kvôli jej tepelnej zotrvačnosti sa neodporúča ľuďom so slabým srdcom. Kúpeľ trvá 15 minút.

Rašelinový kúpeľ s liečivou soľou

Kúpeľ je obohatený o liečivú soľ z Mŕtveho mora, čím sa zvyšuje jeho blahodarný účinok.

Remineralizačný kúpeľ

Obsahuje remineralizačné soli a morské riasy. Zvyšuje prekrvenie, zlepšuje činnosť svalstva a podporuje rýchlejšie vstrebávanie krvných výronov. Obohacuje telo o vitamín C a stopové prvky. Obsahuje soli z Mŕtveho mora remineralizujúce pokožku (prísun sodíka, horčíka a vápnika). Kúpeľ trvá 15 minút a teplota vody je 37 – 38 °C. Kontraindikácie: neodporúča sa ľuďom so slabým srdcom.

Magnéziový kúpeľ

Magnéziový kúpeľ pri teplote 36 – 37 °C trvá 20 minút a napomáha pri liečbe kožných, srdcovo-cievnych, ženských ochorení, reumatizme a artritíde, je vhodný aj pri svalových kŕčoch a kĺbových bolestiach, zvyšovaní celkovej odolnosti organizmu, po spálení slnkom, pri strese a nadmernom potení.

Perličkový kúpeľ

Perličkový kúpeľ má vďaka jemnej masáži senzitívny účinok, uvoľňuje svalový tonus a psychické napätie. Využíva sa pri ochoreniach pohybového aparátu, na zlepšenie prekrvenia končatín, hojenie jaziev a pri nespavosti. Teplota vody je 36 – 37 °C, kúpeľ trvá 15 – 20 minút. Indikuje sa najmä pri neuróze, nespavosti a bolestiach hlavy.

O2 kúpeľ

Počas činnosti masážnych trysiek sa cez množstvo otvorov do vody tlačí vzduch, a tým dochádza k rozsiahlej tvorbe jemných bubliniek. Vzduchové bublinky sa vo vani rovnomerne rozdeľujú, usadia sa na tele a dopravia kyslík do pórov pokožky, zosilní sa vztlak, odľahčia sa kĺby, vzrastie prekrvenie a prenos tepla do tela. Vzniká čistiaci efekt tak, že vzduchové bublinky pri obtekaní naberajú na seba častice nečistôt a odumreté časti pokožky. Kúpeľ trvá 15 až 20 minút. Má upokojujúci účinok, je teda vhodný pri podráždení, poruchách spánku a mierne zvýšenom tlaku.

Kúpeľ s liečivou soľou

Kúpeľ, do ktorej sa pridáva liečivá soľ z Mŕtveho mora. Slúži na masáž celého tela. Vírivý účinok kúpeľa je vhodný pri ošetrovaní stavov po úrazoch, po zápaloch, pri poruchách nervového zásobovania a pri stavoch po vyčerpaní nervovo-svalového aparátu končatín. Možno ho tiež využiť pri regenerácii horných a dolných končatín po nadmernej fyzickej záťaži, napr. športových výkonoch.

Rašelinový kúpeľ s liečivou soľou

Kúpeľ je obohatený o liečivú soľ z Mŕtveho mora, čím sa zvyšuje jeho blahodarný účinok.


Sírový kúpeľ

Sírový kúpeľ spočíva predovšetkým v prenikaní sulfidov z minerálnej vody do kože, ktorá vytvára depozity síry v koži. Odtiaľ sa síra postupne dostáva do ďalších štruktúr do spojivových tkanív (väzivo, chrupavka, šľachy atď.). Tento kúpeľ má liečivé účinky a odporúča sa najmä pri reumatizme, tráviacich ťažkostiach, alergiách a kožných chorobách, predovšetkým psoriáze. Okrem toho má síra priaznivé účinky pri astme a ostatných respiračných ochoreniach. Mimoriadne významné sú sírne kúpele aj pri ochorení kĺbov, lebo práve na poškodenej chrupavke ubúdajú štruktúry obsahujúce síru. Liečba teplom je však vhodná až keď zápal ustúpi, čiže v chronickom štádiu. Kúpeľ má celkový relaxačný a upokojujúci efekt. Teplota minerálneho sírneho kúpeľa je obyčajne 36 – 38 °C (výnimočne do 40 °C), trvá 20 minút (niekedy lekár zo zdravotných dôvodov predpíše 15 minút). Pred kúpeľom je potrebné odložiť kovové ozdoby (najmä striebro). Po kúpeli sa pacient neosprchuje ani neutiera, ale odpočíva v suchom zábale.

CO2 kúpeľ

Pripravuje sa sýtením minerálnej vody ochladenej na 32 – 34 °C potravinárskym kysličníkom uhličitým z tlakovej fľaše. Uhličitý kúpeľ musí obsahovať minimálne 1 000 mg voľného CO2 v 1 kg vody. Pre rozpustenie dostatočného množstva CO2 vo vode je nutná nižšia teplota vody. Počiatočný pocit chladu asi po 10 sekundách vystrieda pocit príjemného tepla. Voda sa nesmie zbytočne miešať ani víriť a pacient by sa mal v kúpeli pohybovať čo najmenej, aby sa zabránilo nadmernému hromadeniu CO2 tesne nad hladinou vody. Uhličitý kúpeľ znižuje krvný tlak, zlepšuje srdcovú činnosť a prekrvenie organizmu. Kúpeľ trvá 15 až 20 minút a po ňom nasleduje suchý zábal do 15 minút. Procedúra je vhodná pre všetky indikačné skupiny, predovšetkým pre pacientov s ochorením srdca a ciev vrátane cievnych ochorení mozgu, hypertenzií, zápalov kŕčových žíl, cievnych komplikácií diabetu, osteoporózy, ochorení chrbtice, ale aj pooperačných, poúrazových či reumatických ochorení pohybového ústrojenstva.

Galéria

Ako by ste si priali tráviť voľný čas v Nezábudke ?

Pre odber noviniek vložte svoj email

Rekreačná 83
059 41 Tatranská Štrba
Tel.: 00421 918 899 518
recepcia@hotel-nezabudka.sk

ÚvodNovinkyUbytovanie Ubytovňa Starý mlyn Stravovanie Služby WellnessCenníkMini ZOOReferencieKontaktMapa stránok

Všetky práva vyhradené 2018 Hotel Nezábudka, powered by ENABLE
tvorba web stránky, tvorba web stránok, tvorba webstránky, tvorba webstránok, tvorba webu