Pridať do obľúbených | Mapa stránok
ÚVODNOVINKYUBYTOVANIE STRAVOVANIE SLUŽBY WELLNESS CENNÍKMINI ZOOKONTAKT

WELLNESS

ZÁBALOVÉ PROCEDÚRY

Bahenný celotelový zábal

Bahno sa využíva vo forme obkladov. Ide o formu teploliečby. Teplo zvyšuje prekrvenie a miestnu látkovu výmenu a tým urýchľuje vstrebávanie chronických zápalových infiltrátov, zmäkčuje väzivo, uvoľňuje kostrové svalstvo i hladkú svalovinu vnútorných orgánov.

Indikuje sa pri ochoreniach pohybového aparátu, ochoreniach dýchacích ciest, urologických a gynekologických ochoreniach a ochoreniach tráviaceho ústrojenstva. Zábal je nevhodný pre pacientov so srdcovocievnymi ochoreniami, po mozgových príhodách a po onkologických operáciách.

Bahenná pleťová maska

Prírodná maska s obsahom minerálov (vápnik, magnézium, mangán, draslík), bylín a slaného čierneho bahna. Vďaka jej hĺbkovému penetračnému a exfoliačnému účinku absorbuje nadbytočnú mastnotu, ostraňuje odumreté bunky a nečistoty pleti. Tým, že hlboko preniká do pokožky, pomáha aj zjemniť vrásky vyvolané vekom a únavou.

Rašelinový zábal

Rašelina je podávaná buď priamo na pokožku alebo v polo priepustných, membránových igelitových vreckách, ktoré sú určené na jednorazové použitie. Zábal trvá asi 15 minút. Priaznivo ovplyvňuje obnovu kožných buniek, pôsobí antibakteriálne a posilňuje imunitu. Svojím zložením zvyšuje prekrvenie, zlepšuje činnosť svalstva a kĺbov, podporuje rýchlejšie vstrebávanie krvných výronov, zlepšuje hojenie ťažkých kožných ekzémov, zlepšuje stav pomarančovej pokožky a mnohé iné. Aplikuje sa lokálne alebo na celé telo.

Rašelinový zábal je vykonávaný modernou formou jednorazových zábalov, ktoré plne zodpovedajú najprísnejším hygienickým kritériám EU. Zábal slúži k lokálnej tepelnej terapii ako podporný prostriedok liečby pri reumatických ochoreniach pohybového aparátu, degeneratívnych ochoreniach kĺbov alebo poškodeniach medzistavcových platničiek. Odporúča sa pri nedostatočnom prekrvení a svalových bolestiach, ďalej pri zvýšenej náchylnosti k chorobám a pri pracovnom preťažení. Pre zabezpečenie účinku je potrebných minimálne 5 zábalov.

Indikácia:

-        subakútne a chronické stavy reumatického a traumatického pôvodu
-        Degeneratívne ochorenia (artróza, poškodenia medzistavcových platničiek, atď.)
-        pri neuralgii a ischiase
-        bolesti kĺbov a chrbtice
-        pri poruchách prekrvenia periférií
-        celulitíde

Kontraindikácia:

-        pri horúčkových ochoreniach
-        tuberkulóze
-        pri závažných ochoreniach srdca a obehového systému
-        pri zápalových ochoreniach
-        pri akútnych ochoreniach kože
-        otvorené poranenia kože a krvácanie
-        pri precitlivenosti na teplo
-        tehotenstvo (pri aplikácii v oblasti chrbtice)
 
Vhodná kombinácia: s klasickou masážou.

Medový zábal

Medový zábal je vhodný predovšetkým pri bolesti svalov a ich natrhnutí, pri poruchách spánku a migréne. Nesmie sa podávať pri alergii na med a včelí vosk a na otvorené rany.

Termický zábal

Zábal uvoľňuje svaly, šľachy, kĺby a celkovo prehrieva organizmus. Neodporúča sa osobám používajúcim kardiostimulátor, pri vysokom krvnom tlaku a na otvorené rany.

Povzbudzujúci píling

Telový píling s morskou soľou a citrusovými esenciálnymi olejmi, zaručený tonizujúci efekt. Pre exotickejšie a jemnejšie prevedenie je možné použiť jemný píling so zázvorom, muškátovým orieškom a pomarančom.
Vhodný pre mužov i ženy.

PARAFANGO - parafínový zábal s morským bahnom.

- redukuje celulitídu
- odstraňuje tukové vankúšiky
- vyhladzuje a zjemňuje pokožku
- spevňuje a revitalizuje kožu
- aktivuje krvný a lymfatický obeh

PARAFANGOVÉ proticelulitídové a zoštíhľujúce zábaly patria k najúčinnejším a mimoriadne cenovo dostupným kúram. Vďaka svojej remineralizačnej schopnosti PARAFANGO zvyšuje tok lymfy v tele a napomáha vylučovaniu toxínov z organizmu. Pri celulitíde a striách sa viditeľne zlepší stav pokožky, ktorá je vynikajúco prekrvená, hladká, napnutá a pevná. Už po prvej kúre sú na problematických miestach merateľné úbytky v centimetroch, avšak pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov je potrebných aspoň 5 zábalov, pričom prestávka medzi jednotlivými zábalmi by nemala presiahnuť 2 - 3 dni.  

Podľa stavu pokožky sa kúra začína aplikáciou ampulky AMINODREN v prípade edematóznej celulitídy, alebo ampulky AMINOCEL A.H.A. v prípade fibróznej celulitídy.   Aminodren: extrakt z morských rias stimulujúci drenáž, má protiedémové účinky a je skôr určený na ubúdanie centimetrov problémových partií tela. Aminocel A.H.A: sérum s 3% koncentráciou A.H.A. kyselín, odstraňuje keratinizované bunky, zvyšuje elasticitu pokožky, napomáha vylučovaniu toxínov a tekutín z tela.
 
Kúra pokračuje nanesením teplého PARAFANGA, je to veľmi príjemné, pretože telo sa začne prehrievať. Po cca 30 minútach sa PARAFANGO stiahne z pokožky (nie je potrebné umývanie). Na záver sa nanesie emulzia LIPOAMINOCEL alebo AMINOFIRM.   Lipoaminocel: je termoaktívna multifázová emulzia, ktorá zvyšuje lokálnu mikrocirkuláciu, stimuluje lipolýzu, znižuje zadržiavanie tekutín.

Aminofirm: spevňujúci multifázový krém, obsahujúci kolagén a elastín pre spevnenie pokožky a navrátenie jej elasticity.
 
Parafangový zábal je vhodné kombinovať s lymfodrenážnou masážou, nakoľko táto masáž zlepšuje  funkciu lymfatického systému a urýchľuje odtok únavových a odpadových látok z tela.

Ako by ste si priali tráviť voľný čas v Nezábudke ?

Pre odber noviniek vložte svoj email

Rekreačná 83
059 41 Tatranská Štrba
Tel.: 00421 918 899 518
recepcia@hotel-nezabudka.sk

ÚvodNovinkyUbytovanie Ubytovňa Starý mlyn Stravovanie Služby WellnessCenníkMini ZOOReferencieKontaktMapa stránok

Všetky práva vyhradené 2018 Hotel Nezábudka, powered by ENABLE
tvorba web stránky, tvorba web stránok, tvorba webstránky, tvorba webstránok, tvorba webu